INGREDIENTS (allergens in BOLD): Whole MILK, double cream (MILK), sugar, dextrose, dry glucose syrup, skimmed MILK powder, MILK protein, thickener: vegetable fibres; Vietnamese cinnamon (0.1%), Dorset Sea Salt
MADE IN A KITCHEN THAT HANDLES GLUTEN, PEANUTS, NUTS, EGG, SULPHITES & SOYA
| NUTRITION INFORMATION | Per 100g |
| Energy | 877kJ / 209kcal |
| Fat | 10g |
| of which saturates | 6.2g |
| Carbohydrates | 25g |
| of which sugars | 24g |
| Protein | 3.8g |
| Salt | 0.22g |