INGREDIENTS (allergens in BOLD): Whole MILK, sugar, double cream (MILK), skimmed MILK powder, MILK protein, thickener: vegetable fibres; Dorset sea salt (0.5%)
MADE IN A KITCHEN THAT HANDLES GLUTEN, NUTS, PEANUTS, EGG, SOYA & SULPHITES
| NUTRITION INFORMATION | Per 100g |
| Energy | 825kJ / 197kcal |
| Fat | 10g |
| of which saturates | 6g |
| Carbohydrates | 22g |
| of which sugars | 22g |
| Protein | 4.1g |
| Salt | 0.63g |