INGREDIENTS (allergens in bold): Roasted plum purée (50%) (plums, sugar, cinnamon, Madagascan vanilla), water, sugar, dextrose, thickener: vegetable fibres; dry glucose syrup
MADE IN A KITCHEN THAT HANDLES MILK, GLUTEN, NUTS, PEANUTS, EGG, SULPHITES AND SOYA
| NUTRITION INFORMATION | Per 100g |
| Energy | 538kJ / 127kcal |
| Fat | 0g |
| of which saturates | 0g |
| Carbohydrates | 29g |
| of which sugars | 29g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |