INGREDIENTS (allergens in BOLD): Water, dextrose, Brontë pistachio paste (NUTS) (9%), double cream (MILK), sugar, skimmed MILK powder, MILK protein, thickener: vegetable fibres; Dorset Sea Salt
MADE IN A KITCHEN THAT HANDLES GLUTEN, PEANUTS, EGG, SOYA & SULPHITES
| NUTRITION INFORMATION | Per 100g |
| Energy | 841kJ / 200kcal |
| Fat | 9.3g |
| of which saturates | 3.3g |
| Carbohydrates | 24g |
| of which sugars | 23g |
| Protein | 3g |
| Salt | 0.31g |