INGREDIENTS (allergens in bold): Mango purée (50%), water, sugar, dextrose, lime juice, thickener: vegetable fibres
MADE IN A KITCHEN THAT HANDLES MILK, GLUTEN, NUTS, PEANUTS, EGG, SULPHITES AND SOYA
| NUTRITION INFORMATION | Per 100g |
| Energy | 450kJ / 106kcal |
| Fat | 0g |
| of which saturates | 0g |
| Carbohydrates | 25g |
| of which sugars | 24g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |