INGREDIENTS (allergens in bold): Water, blackcurrants (25%), sugar, dextrose, dry glucose syrup, thickener: vegetable fibres
MADE IN A KITCHEN THAT HANDLES MILK, GLUTEN, NUTS, PEANUTS, EGG, SULPHITES AND SOYA
| NUTRITION INFORMATION | Per 100g |
| Energy | 520kJ / 123kcal |
| Fat | 0.0g |
| of which saturates | 0.0g |
| Carbohydrates | 29g |
| of which sugars | 28g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |