Bah Humbug ingredients
INGREDIENTS (allergens in BOLD): Whole milk, sugar, double cream (milk), skimmed milk powder, milk protein, thickener: vegetable fibres; Dorset Sea Salt, inulin, Summerdown peppermint oil
MADE IN A KITCHEN THAT HANDLES GLUTEN, NUTS, PEANUTS, EGG, SULPHITES AND SOYA
| NUTRITION INFORMATION | Per 100g |
| Energy | 827kJ / 197kcal |
| Fat | 10g |
| of which saturates | 6g |
| Carbohydrates | 22g |
| of which sugars | 22g |
| Protein | 4.1g |
| Salt | 0.63g |
